X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

شهرداری نراق

پرتال موقت اطلاع رسانی شهرداری نراق

جشن میلاد کوثر در نراق برگزار شد

 

 عصر روز سه شنبه مورخ 95/1/17 به همت شهرداری ، شورای اسلامی شهر ستاد نماز جمعه و کتابخانه عمومی  به مناسبت  هفته زن جشن میلاد کوثر در سالن اجتماعات امیر المومنین (ع)  بر گزار گردید .

حجت الاسلام حسینی راد امام جمعه نراق  در این مراسم ضمن تبریک ایام تولد حضرت فاطمه زهرا(س)  به نقش و جایگاه زن در خانواده از منظر احادیث و روایات پرداخت و اشاره داشت دشمن کانون خانواده و بخصوص دختران ما را از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه ها هدف قرار داده است ، لذا  لازم است امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب شرعی  جدی تر گرفته شود و همه ما باید در شهر نسبت به آن احساس مسئولیت کنیم .

ایشان تاکید کردند اسوه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س) که بر اساس روایات معتبر بهانه خلقت به شمار می روند  حتی در مقابل فرد نابینا هم حریم  و حجاب را نگه داشتند تا درسی باشد برای امروز ما .

حسینی راد  اشاره کردند متاسفانه شنیده می شود در جشن ها  و بعضا میهمانی ها بین محرم و نا محرم  موازین شرع مقدس رعایت نمی گردد که اینها عواقب دنیایی و آخرتی به همراه دارد.  

در ادامه  سخنران اصلی این مراسم سرکار خانم معین الاسلام استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخته و نکات ذیل را یاد آور شدند .

از مهم ترین ویژگی های یک زن نمونه این است که به مدال ویژه مادری نایل شده باشد که برترین و بالاترین مقام است.یک  زن نمونه بایستی در تمامی امور خانواده از جمله روابط خطیر زناشویی مدیر و مدبر باشد و تمامی نکات و رفتار و اخلاقی را که موجب تحکم این روابط میشود به نحو احسنت انجام دهد.

این مادر است که دختر از او الگو میگیرد .مادران پرهیزگار دختران شایسته و موفق و سالم تحویل جامعه می دهند ..در زندگی های امروزی چشمو همچشمی ها از تفکرات شیطانی است و موحب از هم گسستگی و فرو ریختن زندگی ها و سست شدن پایه های آن می شود..رازداری،خوشرویی،نرم خویی و تواضع و فروتنی،ساده زیستی و... از جمله راههای ایجاد صمیمیت در خانواده است.


تجلیل از مادران ، همسران شهدا و بانوان فعال در عرصه های مختلف از جمله هنری ، ورزشی کار آفرینی  ، قرآنی و ........  از دیگر بخش های این مراسم بود .


تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 فروردین 1395 ساعت 13:01 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر

شهر تاریخی نراق مستعد اجرای طرح های گردشگری و کانون فعال در جذب گردشگر


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در دیدار با شهردار نراق اظهار کرد: شهر تاریخی نراق در آینده یکی از کانون های فعال جذب گردشگر خواهد بود و مستعد اجرای طرح های گردشگری است.
یکی از برنامه های مدیران ارشد استان مرکزی در آغاز کار در سال جدید، دیدار با مدیران دستگاههای اجرایی و ارائه راهکارهای نو برای اجرای بهتر امور و تحقق اهداف سازمانی می باشد.
در همین راستا معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار مرکزی در دیدار با شهرداران شهرهای استان که اغلب بصورت انفرادی به حضور رسیدند، راهکارهای لازم برای مدیریت بهتر امور شهری و اجرای طرح های سرمایه ای بصورت مشارکتی و خدمت رسانی بهتر به شهروندان را به آنان ارائه نمود.
عزیز فیلی در دیدار با مرادی شهردار نراق، گزارش مکتوب  ستاد اجرایی تسهیلات نوروزی شهر نراق را دریافت و در جریان اقدامات صورت گرفته در جهت ارتقاء پتانسیلهای گردشگری این شهر قرار گرفت. 
وی ضمن تقدیر از خدمات انجام شده توسط شهرداری نراق اظهار داشت: شهر تاریخی نراق مستعد اجرای طرح های سرمایه ای در بخش گردشگری است و در آینده به کانون فعال در جذب گردشگر تبدیل خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی حضور دبیر دوم سفارت سوییس و کاردار سفارت اسپانیا در ایام تعطیلات نوروز در شهر تاریخی نراق را حاصل تلاش جمعی دست اندر کاران گردشگری دانست و گفت: حضور گردشگران خارجی و نراقیهای مقیم خارج کشور در ایام تعطیلات نوروزی حاصل اقدامات و تلاشهای چند ساله متولیان امور به ویژه شهرداری نراق در حفاظت از بافت و بنا های تاریخی و همچنین جلوه بخشیهای خاص به بناها و معابر بخش قدیمی این شهر است.
فیلی افزود: مدیریت شهری نراق می تواند با توجه به مزیت های گردشگری این شهر، گام های بلندی در جهت توسعه پایدار و  جذب و  ماندگاری گردشگر در این استان بردارد.
وی تصریح کرد: با توجه به وجود جاذبه های گردشگری در منطقه جنوب شرق استان مرکزی، توجه به این پتانسیل مهم می تواند در تحول  اقتصادی منطقه بسیار اثرگذار باشد.
گفتنی است: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این دیدار قول مساعد داد هر چه سریعتر طرح جامع شهر نراق که رویکرد گردشگری دارد  به دستگاه های متولی از جمله شهرداری ابلاغ گردد.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 فروردین 1395 ساعت 09:44 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر