X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

شهرداری نراق

پرتال موقت اطلاع رسانی شهرداری نراق

بازدید اساتید و دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه کاشان از پارک جنگلی شهدای نراق

جمعی از اساتید و دانشجویان رشته منابع طبیعی و آبخیز داری مقطع دکترای دانشگاه کاشان روز یکشنبه از پارک جنگلی گیاهان مثمر شهدای نراق بازدید کردند.

 

 در این بازدید دکتر ولی استاد دانشگاه کاشان اقدام شهرداری نراق و نوع توجه به مدیریت منابع آب و خاک و آبخیزداری و ایجاد فضای سبز در ورودی شهر که لندسکوب خوبی را در آینده برای نراق  ایجاد  خواهد کرد را  می توان   یک نمونه منحصر به فرد در منطقه دانست و  در ادامه گفت : این پروژه اگر حمایت شود می تواند به یک پایلوت موفق  کشوری و الگو برداری برای دیگر شهرداری های  کشور  تبدیل شود.

 

دکتر قضاوی دیگر استاد گروه منابع طبیعی دانشگاه کاشان ضمن ابراز خرسندی از انجام چنین طرحی آمادگی دانشگاه کاشان را جهت مطالعات گونه های گیاهی و بررسی مراحل انجام پروژه و ارزیابی علمی آن را اعلام کرد و یاد آور شد: آبخیزداری شهری مهمترین بخش این پروژه است که قطعا  در اینده توسعه پایدار نراق را به همراه خواهد داشت.


محمود مرادی شهردار نراق در این بازدید ضمن خیر مقدم و  ابراز خرسندی از حضور اساتید دانشگاه کاشان خواستار همکاری مشترک  بین دانشگاه و شهرداری در حوزه تحقیق  و پژوهش بر روی گونه های بومی منطقه شد و اعلام آمادگی کرد اگر دانشجویان  دانشگاه تمایل به ارائه تز دکترای خود بر روی شهر نراق را داشته باشند شهرداری  از هر گونه کمکی دریغ نخواهد کرد .

پارک جنگلی گیاهان مثمر شهدای نراق توسط شهرداری نراق با مشارکت منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح 33هکتار از طرف دلیجان احداث شده، که آب این پارک جنگلی از آب های معابر شهری تهیه می شود.

تاریخ ارسال: دوشنبه 30 فروردین 1395 ساعت 11:52 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 2 نظر

جشن میلاد کوثر در نراق برگزار شد

 

 عصر روز سه شنبه مورخ 95/1/17 به همت شهرداری ، شورای اسلامی شهر ستاد نماز جمعه و کتابخانه عمومی  به مناسبت  هفته زن جشن میلاد کوثر در سالن اجتماعات امیر المومنین (ع)  بر گزار گردید .

حجت الاسلام حسینی راد امام جمعه نراق  در این مراسم ضمن تبریک ایام تولد حضرت فاطمه زهرا(س)  به نقش و جایگاه زن در خانواده از منظر احادیث و روایات پرداخت و اشاره داشت دشمن کانون خانواده و بخصوص دختران ما را از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه ها هدف قرار داده است ، لذا  لازم است امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک واجب شرعی  جدی تر گرفته شود و همه ما باید در شهر نسبت به آن احساس مسئولیت کنیم .

ایشان تاکید کردند اسوه زنان عالم حضرت فاطمه زهرا (س) که بر اساس روایات معتبر بهانه خلقت به شمار می روند  حتی در مقابل فرد نابینا هم حریم  و حجاب را نگه داشتند تا درسی باشد برای امروز ما .

حسینی راد  اشاره کردند متاسفانه شنیده می شود در جشن ها  و بعضا میهمانی ها بین محرم و نا محرم  موازین شرع مقدس رعایت نمی گردد که اینها عواقب دنیایی و آخرتی به همراه دارد.  

در ادامه  سخنران اصلی این مراسم سرکار خانم معین الاسلام استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخته و نکات ذیل را یاد آور شدند .

از مهم ترین ویژگی های یک زن نمونه این است که به مدال ویژه مادری نایل شده باشد که برترین و بالاترین مقام است.یک  زن نمونه بایستی در تمامی امور خانواده از جمله روابط خطیر زناشویی مدیر و مدبر باشد و تمامی نکات و رفتار و اخلاقی را که موجب تحکم این روابط میشود به نحو احسنت انجام دهد.

این مادر است که دختر از او الگو میگیرد .مادران پرهیزگار دختران شایسته و موفق و سالم تحویل جامعه می دهند ..در زندگی های امروزی چشمو همچشمی ها از تفکرات شیطانی است و موحب از هم گسستگی و فرو ریختن زندگی ها و سست شدن پایه های آن می شود..رازداری،خوشرویی،نرم خویی و تواضع و فروتنی،ساده زیستی و... از جمله راههای ایجاد صمیمیت در خانواده است.


تجلیل از مادران ، همسران شهدا و بانوان فعال در عرصه های مختلف از جمله هنری ، ورزشی کار آفرینی  ، قرآنی و ........  از دیگر بخش های این مراسم بود .


تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 فروردین 1395 ساعت 13:01 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر

شهر تاریخی نراق مستعد اجرای طرح های گردشگری و کانون فعال در جذب گردشگر


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در دیدار با شهردار نراق اظهار کرد: شهر تاریخی نراق در آینده یکی از کانون های فعال جذب گردشگر خواهد بود و مستعد اجرای طرح های گردشگری است.
یکی از برنامه های مدیران ارشد استان مرکزی در آغاز کار در سال جدید، دیدار با مدیران دستگاههای اجرایی و ارائه راهکارهای نو برای اجرای بهتر امور و تحقق اهداف سازمانی می باشد.
در همین راستا معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار مرکزی در دیدار با شهرداران شهرهای استان که اغلب بصورت انفرادی به حضور رسیدند، راهکارهای لازم برای مدیریت بهتر امور شهری و اجرای طرح های سرمایه ای بصورت مشارکتی و خدمت رسانی بهتر به شهروندان را به آنان ارائه نمود.
عزیز فیلی در دیدار با مرادی شهردار نراق، گزارش مکتوب  ستاد اجرایی تسهیلات نوروزی شهر نراق را دریافت و در جریان اقدامات صورت گرفته در جهت ارتقاء پتانسیلهای گردشگری این شهر قرار گرفت. 
وی ضمن تقدیر از خدمات انجام شده توسط شهرداری نراق اظهار داشت: شهر تاریخی نراق مستعد اجرای طرح های سرمایه ای در بخش گردشگری است و در آینده به کانون فعال در جذب گردشگر تبدیل خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی حضور دبیر دوم سفارت سوییس و کاردار سفارت اسپانیا در ایام تعطیلات نوروز در شهر تاریخی نراق را حاصل تلاش جمعی دست اندر کاران گردشگری دانست و گفت: حضور گردشگران خارجی و نراقیهای مقیم خارج کشور در ایام تعطیلات نوروزی حاصل اقدامات و تلاشهای چند ساله متولیان امور به ویژه شهرداری نراق در حفاظت از بافت و بنا های تاریخی و همچنین جلوه بخشیهای خاص به بناها و معابر بخش قدیمی این شهر است.
فیلی افزود: مدیریت شهری نراق می تواند با توجه به مزیت های گردشگری این شهر، گام های بلندی در جهت توسعه پایدار و  جذب و  ماندگاری گردشگر در این استان بردارد.
وی تصریح کرد: با توجه به وجود جاذبه های گردشگری در منطقه جنوب شرق استان مرکزی، توجه به این پتانسیل مهم می تواند در تحول  اقتصادی منطقه بسیار اثرگذار باشد.
گفتنی است: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این دیدار قول مساعد داد هر چه سریعتر طرح جامع شهر نراق که رویکرد گردشگری دارد  به دستگاه های متولی از جمله شهرداری ابلاغ گردد.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 فروردین 1395 ساعت 09:44 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر

بازدید دبیر دوم سفارت سوئیس از نراق در ایام تعطیلات نوروزیخانم کریستینا فیشر دبیر دوم سفارت سوئیس به همراه کاردار سفارت اسپانیا  و هیات همراه  روز پنج شنبه 95/1/5 در ادامه بازدید از شهر کاشان  از  نراق  و بافت تاریخی آن  هم بازدیدکردند .

شهردار نراق ضمن استقبال از ایشان در ساختمان اداری شهرداری  و حضور در بافت تاریخی شهر گزارشی از روند باز آفرینی شهری نراق طی ده سال گذشته و سیاست های اعمال شده و مشارکت نراقی ها  به ویژه جوانان شهر ارائه کردند که مورد استقبال هیات بازدید کننده قرار گرفت.

 بعداز بازدید میدانی در جلسه ای که در سالن جلسات شهرداری برگزار گردید مرادی شهردار نراق  ضمن ابراز خرسندی از حضور دبیر دوم سفارت سوئیس وکاردار سفارت اسپانیا گردشگری فرهنگی و ارتباطات بین ملت ها را  راهگشای داشتن دنیایی آرام به دور از نزاع و تنش عنوان کرد و یاد آور شد دانشمند نراقی(  ملا احمد نراقی )  که نزدیک 200 سال ازمرگ او گذشته است  بر پایه شریعت اسلام  کتابی را در باب اخلاق اسلامی (معراج السعاده)   به رشته تحریر درآورده است که هنوز  بعد از سالها نسخه شفا بخش جهان و بشریت امروز است .  

خانم فیشر  هم ضمن ابراز خرسندی از دیدن این شهر کهن تاریخی  و با فرهنگ  به این نکته اشاره کرد که حفظ اصالت شهری نراق می تواند این شهر را از دیگر شهرهای ایران متمایز کند و این کاری که شما با مشارکت مردم  انجام داده اید  و اکنون جوانان و حتی نوجوانان شهر به مشارکت گرفته شده اند یک نمونه موفق بین المللی است  که امیدواریم ادامه داشته باشد .

خانم فیشردر بازدید از  موزه شهاب سنگ های آسمانی  اعلام کرد احداث موزه  و توجه به این استعداد کار منحصر به فردی است و قطعا دانشگاه های دیگر کشور ها هم در آینده علاقه مند به همکاری مشترک با شما خواهند بود و  یک نمونه از شهاب سنگ آسمانی کویر لوت ایران را که یک ایرانی به من هدیه  کرده است را برای نگهداری به موزه نراق  تقدیم خواهم کرد .

در پایان دیدار مرادی نراقی شهردار نراق  اعلام آمادگی کرد  اگر شهرداران  سوئیس  به ایران آمدند شهر نراق می تواند میزبان  آنها باشد و  ما آمادگی داریم قرار داد  همکاری های  مشترک در قالب طرح خواهر خواندگی باآنها امضاء کنیم .   

 

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 16 فروردین 1395 ساعت 12:43 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر

گزارش اجرای طرح ستاد تسهیلات نوروزی مرادی نراقی شهردار نراق در پایان  اجرای طرح ستادتسهیلات نوروزی شهر نراق گزارش  عملکرد  ستاد را به شرح ذیل  اعلام کرد .

ستاد تسهیلات سفر شهر نراق از ابتدای اسفند ماه رسما کار خود را جهت ارائه  خدمت به شهروندان  محترم و گردشگران نوروزی شروع و تا روز چهاردم فروردین به کار خود ادامه داد  .

در این مدت آماده بودن آتش نشانی ، نظافت شهر ، جلوگیری از حفاری ، لکه گیری معابر ، رنگ آمیزی جداول ، اجرای  فضای سبز و گلکاری میادین ، گلکاری گلزار شهدا،نظافت سرویس های بهداشتی و نمازخانه پارک ها ، خدمات کشتارگاه ، نظافت معابر شهر و جمع آوری پسماند های شهری ، نظافت بافت  و مراکز تاریخی، همکاری با نهاد های خدمات رسان از جمله کلانتری ، آموزش و پرورش ، هلال احمر، بهداشت و درمان ،  آب ، برق ، گاز،  تلفن ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و جاسب در دستور کار پرسنل شهرداری قرار گرفت .

به کار گیری تیم 15 نفره راهنمایان گردشگری در  بافت و خانه های تاریخی .

راه اندازی موزه شهاب سنگ های آسمانی در محل برخورد شهاب سنگ و به نمایش گذاشتن 12 نمونه شهاب سنگ  از سراسر دنیا در این موزه 

راه اندارری موزه مردم شناسی و  به نمایش گذاشتن ماکت بیست هکتار بافت تاریخی نراق

نصب 30 عدد تابلوی راهنمای بافت و بنا های شاخص تاریخی نراق  در سال جدید


راه اندازی سه خانه تاریخی  رئوفی ، فاضلین نراقی ، یوسفی  و امکان بازدید از مجموعه بازار و کاروانسرای شمس السلطنه ، یخچال و آسیاب آبی و مجموعه آب انبار و حسینیه حاج عبد الباقی و مسجد تاریخی امام حسن (ع)

تاریخ ارسال: دوشنبه 16 فروردین 1395 ساعت 10:04 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر

بازدید مهندس فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی از نراق


 عصر پنج شنبه آخرین روز کاری  سال 1394 آقای مهندس فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی به همراه مدیران کل دفتر امور شهری و شوراها جناب آقای مهندس قربانی ومدیر کل  دفتر فنی استانداری جناب آقای مهندس نوازانی و فرماندار شهرستان دلیجان و جمعی از مسئولین شهرستان از شهر نراق  و ستاد تسهیلات نوروزی بازدید کردند .

در این بازدید به دست معاون عمرانی   از ماکت  بیست هکتار بافت تاریخی  نراق مستقر در موزه مردم شناسی پرده برداری شد  و در ادامه فاز اول موزه شهاب سنگ های آسمانی نراق نیز  افتتاح گردید . 

مهندس فیلی در حاشیه این بازدید از اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر نراق  در حفاظت از آثار تاریخی شهر  تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد  مدل توسعه شهر نراق یک مدل توسعه پایدار و همه جانبه است که می تواند برای دیگر شهر های تاریخی کشور الگو باشد .

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 16 فروردین 1395 ساعت 09:18 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 0 نظر

دلم برای شهر نراق تنگ شده

نامه ای از یک دانشجو-دلم برای شهر نراق تنگ شده
محمد صالح دادخواه <saleh_dadkhah@yahoo.com>

با سلام به مردم خوب ومهربان وباصفای نراق.محمد صالح دادخواه هستم،دانشجوی رشته اقتصاد ورودی سال 1379-چون ارتباط خیلی خوبی با مردم نراق داشتم وخیلی از بچه های نراق از دوستان خیلی خوب من بودن ، اکثرا منو به اسم صالح،،دانشجوی اهل شمال کشور میشناختن،دلم خیلی هوای کوچه باغی نراق نو رو کرده مخصوصا الان که فصل چاقاله هم هست.باور نمیکنین اشکم داره در میاد.خدا شاهده هر وقت خواستم عکسهای دوران دانشجویی و شهر نراق را نگاه کنم حالم بد شد و نتونستم.اکثر شبها با یاد شبهای خنک نراق میخوابم.یادش بخیر-5 سال مستآجر خونه حاج علیرضا رمضانی (لحاف دوز) بودم.طوریکه مثل پدر بزرگ ومادر بزرگم دوستشون داشتم واونها هم همینطور به من محبت داشتن.با خبر شدم حاجیه خانوم باشی،همسر حاجی فوت کردن.خیلی گریه کردم.نگران حاجی هستم.چون شنیدم حالشون خوب نیست.از خدا براشون سلامت وطول عمر با عزت مسئلت میکنم.خبر فوت جانباز حسین حیدری هم خیلی ناراحتم کرد.حسین هم همسایه وهم دوست خیلی خوبم بود.یادش بخیر.اگه تونستم عکسهایی رو که با حسین دارم رو براتون میفرستم.
یادش بخیر.بچه های نراق حتما گروه ما رو یادشون هست.
من و علی قجری،علی پاشا شیرین کار،حمید صنمبر،حمید موسوی،امیر شایان،سیاوش ارجمند پور،مهدی اکبری،رضا دنبه،روح ا...حبیبی،......یادش بخیر،جز علی قجری از بقیه دوستام خبری ندارم.دلم برای یک یکشون تنگ شده،بعنی خیلی برام عجیبه.من از شمال کشور از شهز شهسوار،شهری که اطرافش پره ار کوه و جنگل و درخت ودریا وسرسبزی وطراوت،اومدم نراق ،شهری که اکثر جاهاش کویر بود وخونه هاش خشت وگلی،شهری که تو اون سالها نه مغازه ای داشت ونه سینما ونه پارک و. نه بیمارستان،حتی روزنا مه هم هر چند روز میومد،با مردمانی که اغلب پیر مرد وپیر زن بودن وشورو حال ما جوونها رو تحمل نمیکردن.خیلی وقتها دعوامون میکردن.یادمه من موهان خیلی بلند بود.روهای اولی که اومدم نراق یه شبی مأموران پاسگاه نراق که فرماندش یه کردی بود منو بازداشت کردن و بردن پاسگاه.باور نمیکنین فکر میکردن من دختر فراری هستم که خودم رو به شکل دختر درآوردم.سرتون رو درد نیارم.مجبورم کردن موهام رو همونجا کوتاه کنم.بگذریم خیلی گریه کردم ولی الان از بهترین خاطرات زندگیم محسوب میشه.ولی با تمامی این اوصاف آرزو دارم یه بار دیگه با اون گروه دوستام یه پنج ،شش سال دیگه برگردیم خونه علی قجر تو نراق روبرو خونه سلطان،کوچه باریک روبرو خونه اکبر گلی،یا همون اکبر حیدری که اون موقع یه مینی بوس اوی کو داشت، و یه دوره شش ساله دیگه درس بخونیم.باور نمیکنین اکثر بچه های گروه ما دوره چهار ساله کارشناسی رو تو شش یا هفت سال تموم کردن.از بس بهمون خوش میگذشت.یادش بخیر.خلاصه خیلی خوشحالم که دارم به شهر خاطرات خوش جوونیم ایمیل میزنم.امیدورام یه بار دیگه بیام واز نزدیک نراق رو ببینم.میدونم نراق اون نراق چهارده سال پیش نیستوشاید خیلی از اون آدمهایی اون موقع از دنیا رفته باشن..ولی بازهم یه بار دیگه دیدن نراق آرزومه.خواهش میکنم سلامم رو به به دوستای خوب نراقیم مخصوصا محمد حسینی ،حسین ابراهیمی ،محمد رجبی، احمد عضائیی، مهدی اکبری ،امیر خسروی-و .....برسونین.یا علی مدد.

پاسخ  جناب آقای دادخواه  به درجه نامه خود در سایت  شهرداری نراق

ضمن عرض سلام وبا آرزوی توفیق روز افزون برای شما شهردار محترم و پر تلاش شهر زیبای نراق
شهریور ماه سال 78،روزی که خبر قبولی خودم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق را در روزنامه دیدم،برای پیدا کردن نراق ،ناچار به سراغ نقشه ایران رفتم.برایم جای تعجب داشت چگونه شهری که نیم ساعت تا کاشان،یک ساعت تا قم،دو ساعت ونیم تا تهران،دو ساعت تا اصفهان یک ساعت ونیم تا اراک ،بیست دقیقه تا محلات فاصله دارد اینگونه به دور از چشم مردم جا گرفته است.
ولی بعد  از 6/5 سال!!!ترم 13!!! ،هنگام وداع با نراق گویی از زادگاه مادری خود دل میکندم.نراق همیشه خاطراتی از  برایم یاد آور کوچه باغهای نراق نو،کوه همیشه استوار اول،بیابانهای بالای دانشگاه،گردنه مسلم شوشی،غنات وسردایه های داخل بازارچه، وبوی خاک پاک نراق بعد از هر بارش اندک باران را به همراه دارد.
یاد دوستان خوبم در نراق به خیر،حسین ابراهیمی ،حسین بندری ،رضا اکبری آرایشگر ،امیر خسروی وبرادر مرحومش،آزاده وشهید زنده نراق اکبر حیدری ،دوست بسیار خوبم جانباز شهید حسین حیدری که  با شنیدن خبر درگذشت وی از طریق سایت نراق ساعتها گریستم،تنها صاحب خانه این سالهای من که الحق والانصاف چیزی کمتر از پدر ومادر برایم کم نگذاشتند ،مرحوم حاج علیرضا رمضانی لحاف دوز وهمسر مرحومه ایشان باشی خانم که ان شاالله روحشان قرین رحمت بوده وبا اولیا واوصیا محشور  باشند،مهدی اکبری دوست دانشجوی من که ساکن تهران هستند ،اصغر آقا و علی الخصوص احمد آقا و آقا رضا و علی اشرف عضائی رانندگان اتوبوس تهران نراق و....همیشه در خاطرم زنده وجاودان خواهند بود.
جناب مرادی عزیز به خدا قسم آرزو دارم یک بار دیگر به نراق برگردم ویک هفته ای را در نراق زندگی کنم.سلام مرا به همه مردم خوب و با صفای نراق و بویژه دوستان خوبم برسانید.
محمد صالح دادخواه
از با سابقه ترین دانشجویان دانشگاه آزاد نراق
سردبیر حال حاضر سایت تحلیلی خبری تنکابن 24 و خبرنگار خبرگزاری مهر و هفته نامه ترنم شمال
شماره تماس-093528276806
دوستان دانشجو
محمد صالح دادخواه-علی قجری-علی پاشا شیرینکار-حمید صنمبر-حمید موسوی-امیر شایان-سیاوش ارجمند پور-مهدی اکبری-رضا دنبه-روح ا...حبیبی-پوریا یوسف شاهی-رضا خرسندی-


تاریخ ارسال: شنبه 14 فروردین 1395 ساعت 09:47 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب 6 نظر