شهرداری نراق

پرتال موقت اطلاع رسانی شهرداری نراق

نشست رفع موانع سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی نراق

 

صبح روز دو شنبه مورخ 30/9/94 به دعوت شهرداری نراق  جناب آقای مهندس آمره مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی به همراه کارشناسان خود و مسئول شهرستانی شرکت جناب آقای قهاری  در دفتر شهردار نراق حاضرو جلسه ای پیرامون برطرف کردن موانع سرمایه گذاری ناحیه صنعتی نراق برگزارشد.  

در این نشست مرادی شهردار نراق ضمن خیر مقدم به حاضران به ویژه جناب آقای مهندس آمره مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی و هیات همراه طولانی شدن پروسه تهیه طرح  ناحیه صنعتی  نراق  را در مدت تصدی  گری چهار استاندار و پنج فرماندار ، آماده نبودن زیر ساخت های مناسب ، کاهش اعتماد مردم به خصوص  سرمایه گذاران و عدم شفافیت  در ضوابط  و قوانین  را از عوامل  موثر بر شکل نگرفتن ناحیه صنعتی نراق  دانست و ابراز امیدواری کرد با تغییرات مدیرتی که در سطح استان و شهرستان صورت گرفته این موانع با درایت جناب آقای مهندس آمره برطرف گردد .

در ادامه آقای موسوی رییس شورای شهر و جناب آقای حسینی نژاد  عضو شورای شهر دیدگاههای خود را مطرح و خواستار  به نتیجه رسیدن این مجموعه جهت جلو گیری از مهاجرت  ساکنان به ویژه جوانان شدند .

آقای مهندس آمره ضمن ابراز تشکر از شهرداری نراق برای برگزاری جلسه یادآور شدند شرکت شهرک ها دو وظیفه عمده به عهده دارد که ابتدا آماده کردن سخت افزار استقرار صنایع از جمله تهیه طرح وطی مراحل قانونی و آماده کردن زیر ساخت های لازم  جهت  واگذاری زمین به متقاضیان  و در مرحله دوم حمایت های مالی وفنی وارائه تسهیلات است که در بخش  زیر ساخت ها تاسیسات برق ، گاز و آب ناحیه تمکیل شده و سه لیتر بر ثانیه آب به قیمت تقریبی 400 میلیون تومان درهمین ماه جاری خریداری شده است .  

طبق توافق صورت گرفته ما آمادگی داریم در این ناحیه پذیرای استقرار اصناف شهرستان هم باشیم و با توجه به محدودیت های زیست محیطی درچهار گروه غذایی ، سلولزی ، نساجی  وکارگاهی آماده واگذاری زمین به قیمت تمام شده با ارائه تخفیف ویژه به متقاضیان هستیم که قطعا چون نراق از مناطق کمتر توسعه یافته استان به شمار می رود واحد هایی که در این ناحیه مستقر می شوند معمولا بین 8 تا 10 سال از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند بود و ما در این ناحیه با توجه به تاریخی و توریستی بودن نراق  از صنایع سبز و هایتک وصنایع تبدیلی محصولات کشاورزی استقبال ویژه خواهیم کرد .

 درادامه مرادی شهردار نراق ضمن تشکر از حسن ظن جناب آقای مهندس آمره  به این نکته اشاره کردند که معمولا سرمایه گذاران بزرگ  جهت جا نمایی استقرار واحد صنعتی خود به استان مراجعه می کنند لذا ما انتظار داریم این افراد به ناحیه صنعتی نراق سوق داده شوند وماهم تمامی سعی و تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاران بومی در این ناحیه خواهیم کرد .  

جناب آقای طالبی رییس محترم اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان دلیجان هم در پایان ، نبودن شفافیت درنحوه واگذاری و قیمت زمین و تسهیلات این ناحیه را عامل مهم عدم جذب سرمایه گذاران شهرستانی مطرح و یادآور شدند اصناف شهرستان از پیشنهاد استقرار واحد های صنفی در این ناحیه استقبال خواهد کرد .   

در پایان این نشست اولین سرمایه گذار ناحیه جناب آقای سنجعلی به حضور در جلسه دعوت و  گزارشی از اقدامات خود پیرامون احداث کارخانه حلوا سازی ارائه و به تببین مشکلات خود پرداختند که در نهایت  مقرر گردید اعضای جلسه از محل احداث واحد صنعتی ایشان بازدید نمایند .  

 

      

تاریخ ارسال: دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 13:25 | نویسنده: م. مرادی نراقی | چاپ مطلب
نظرات (3)
چهارشنبه 2 دی 1394 22:49
جوان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با سلام لطفا شماره تلفن را یکبار دیگر اعلام کنید.در تایپ آن اشتباهی صورت گرفته است.
با تشکر
سه‌شنبه 1 دی 1394 20:29
جوان
امتیاز: 0 0
لینک نظر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
لیست کارخانجات و مشاغلی را که میتوان در ناحیه صنعتی نراق احداث نمود را منتشر کنید.
با تشکر
پاسخ:
سلام . لیستی موجود نیست . چنانچه نیاز به اطلاعت بیشتری دارید به مسئول شرکت شهرک های صنعتی در شهرستان دلیجان جناب آقای قهاری مراجعه نمایید .
0918367765 شماره تماس جناب قهاری
دوشنبه 30 آذر 1394 16:31
مهدی موحدی
امتیاز: 3 1
لینک نظر
باسلام خدمت شما
ضمن تشکر و قدر دانی از شما شهردار زحمت کش و دلسوز . از این که به فکر ایجاد اشتغال در شهر نراق هستید کمال تشکر و قدر دانی را داریم.
بنده و جمعی از اقوام و دوستان آماده سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی نراق و دریافت زمین مربوطه و تسهیلات لازم هستیم.
با تشکر فراوام
من الله توفیق
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد